środa, 7 grudnia 2011

ecco walkathon 2011 - SGM na Agrykoli

Ecco walkathon 2011Po raz siódmy w Polsce wystartował ECCO Walkathon, największy na świecie spacer charytatywny. Ponad 19 500 osób zgromadziło się na Agrykoli, by przekazać na cele charytatywne łącznie ponad 706 800 złotych.Mechanizm akcji jest niezmienny od siedmiu lat – za każdy przebyty przez uczestnika kilometr, firma ECCO wpłaca 4 złote na konto wybranej przez niego organizacji charytatywnej. W tym roku do wyboru były dwie trasy - sześcio- i dziesięciokilometrowa. Każdy, kto wziął udział w ECCO Walkathonie mógł wesprzeć projekty realizowane przez trzy organizacje charytatywne: Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, które otrzymane pieniądze przekaże na wsparcie Rodzinnego Domu Czasowego Pobytu „Puchatek” w Biłgoraju, Fundacja TVN „nie jesteś sam” i pomoc dzieciom chorym na mukowiscydozę oraz Fundację Radia ZET, z którą wspólnie zakupimy sprzęt medyczny ratujący życie najmłodszych pacjentów Kliniki Kardiologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Ponadto, wszystkie dzieci do 10. roku życia wraz z pakietem startowym otrzymały koszulkę z superbohaterem Evinem oraz książeczkę z ciekawymi ćwiczeniami i zadaniami. Każde dziecko, biorące udział w tej niezwykłej przygodzie, przekazało dodatkowe 15 złotych na wsparcie warszawskiego ZOO i budowę letniej siedziby dla najmniejszych małpek świata - pigmejek i uistiti. Łączna wysokość dotacji „wychodzonej” przez niemal 4 tysiące dzieci wyniosła 58 800 złotych.

Dzięki specjalnej aplikacji dostępnej na profilu ECCO Walkathonu na Facebooku każdy nowy fan to dodatkowa złotówka na rzecz akcji. ECCO Walkathon 2011 - 19 540 osób i łącznie 706 800 złotych na organizacje charytatywne!

Do spaceru zachęcali prowadzący imprezę Dorota Wellman i Marcin Prokop, znani miłośnikom programu Dzień Dobry TVN, a do charytatywnego spaceru rozgrzewał Michał Piróg, znany szerszej publiczności jako juror programu You Can Dance. W ECCO Walkathonie 2011 udział wzięli Rafał Bryndal, Tomasz Karolak, Beata Pawlikowska, Magdalena Różczka, Małgorzata Socha, Paweł Wawrzecki i Adam Wajrak.

STAR GUARD MUFFIN i Kamil Bednarek:


Wszystkie zdjęcia mojego autorstwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co sądzisz o danej sesji/poście? Jak już jestes to zostaw po sobie jakiś znak :)